Kwiaciarnia Bloom Flowers, jako przykład transformacji małego biznesu

2022-11-17 | FIRMA

Kwiaciarnia to biznes, który stale się rozwija, dostosowując się do potrzeb swoich klientów i konkurując z innymi lokalnymi firmami.

Jednym z najważniejszych aspektów działalności biznesu jest możliwość szybkiego dostosowania się do zmian. Może to być szczególnie trudne dla niektórych małych firm, ponieważ wymaga to od nich zmiany całej koncepcji działania. W erze cyfrowej, małe firmy muszą przejść od działalności stacjonarnej do działalności cyfrowej, która może rozwijać się w dzisiejszej zmieniającej się technologicznie rzeczywistości.

Historia rozwoju kwiaciarni internetowych jest bezpośrednio związana z rozwojem e-commerce

E-commerce to rodzaj biznesu, w którym firma przeprowadza transakcje online za pomocą Internetu. Pierwsza kwiaciarnia internetowa została uruchomiona w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Był to serwis, który oferował usługi dostawy kwiatów i aranżacji kwiatowych dla klientów posiadających karty kredytowe lub konta PayPal. W tym czasie istniało już wiele stron internetowych e-commerce, które sprzedawały tradycyjne towary, takie jak odzież, buty i sprzęt AGD za pośrednictwem swoich stron internetowych; jednak nikt nie zdawał sobie sprawy, że może sprzedawać w ten sam sposób kwiaty, dopóki amerykański serwis nie odniósł sukcesu w tym zakresie.

Kwiaciarnia wysyłkowa mocno wkroczyła w nasze życie, oferując konsumentom po prostu wygodę i oszczędność czasu

Kwiaciarnia wysyłkowa mocno wkroczyła w nasze życie, oferując konsumentom po prostu wygodę i oszczędność czasu. Rzeczywiście, dostawa kwiatów online to dziś sposób na życie dla wielu osób. Klient może na przykład zamówić kwiaty w Internecie i mieć je dostarczone do swoich bliskich niemal natychmiast. Oznacza to, że nie muszą wychodzić na zakupy ani jeździć po całym mieście w poszukiwaniu idealnego bukietu kwiatów. Zamiast stać w kolejce w sklepie spożywczym lub kiosku w centrum handlowym, mogą po prostu zalogować się na swój komputer z dowolnego miejsca na świecie i zamówić cokolwiek potrzebują.

bukiet kwiatów

Zalety internetowego zakupu

  • Możliwość zakupu kwiatów online jest wygodna dla osób, które mieszkają daleko od miasta i muszą kupować kwiaty w kwiaciarni, która nie prowadzi działalności online.
  • Zamawianie kwiatów online daje możliwość łatwego doboru przed dokonaniem zakupu.
  • Zakup kwiatów przez internet pozwala uniknąć jazdy po mieście szukając odpowiedniej kwiaciarni.
  • Zamówienie przez stronę e-commerce pozwala na 24-godzinną usługę dostawy, czasami nawet tego samego dnia.

Oferta kwiaciarni internetowych w Polsce

W obecnych czasach w naszym kraju, coraz więcej kwiaciarni posiada platformę internetową, która umożliwia zamówienie kwiatów online przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto, usługa ta pozwala komunikować się za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Messenger, bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy technologicznej na temat komputerów, ponieważ wszystkie informacje dotyczące metod płatności przetwarzane  są automatycznie po kliknięciu przez użytkowników przycisku „Wyślij” z ich przeglądarek po wypełnieniu wymaganych pól, takich jak nazwa/adres itp. Za usługi kwiaciarni online można zapłacić na kilka sposobów: kartą kredytową lub PayPal, przelewem, za pobraniem, kartą podarunkową lub kuponem.

Jeżeli potrzebujesz zamówić kwiaty na terenie stolicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „dostawa kwiatów Warszawa” i wówczas otrzymasz pełną informację, na temat internetowych kwiaciarni z dostawą pod wskazany adres na terenie Warszawy.

nota

Może Cię również zainteresować: Meble outletowe – czy warto je kupić?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Kiedy warto skorzystać z usług minikoparki?

Kiedy warto skorzystać z usług minikoparki?

Minikoparka  - jak sama jej nazwa wskazuje to mniejsza wersja koparki. Składa się głównie z  łyżki oraz napędu gąsienicowego, dzięki któremu może pracować w miejscach o trudnym podłożu. Możemy wyróżnić trzy rodzaje łyżek: zabierakowe, wygarniające i chwytakowe,...

Gdzie otworzyć salon fryzjerski? – na co warto zwrócić uwagę

Gdzie otworzyć salon fryzjerski? – na co warto zwrócić uwagę

Znalezienie odpowiedniego miejsca na salon fryzjerski jest bardzo istotne. Powinno być one łatwo dostępne, z odpowiednim parkingiem dla klientów. Pamiętaj również uwzględnić układ obiektu; czy ma wystarczająco dużo miejsca na krzesła i stacje do stylizacji oraz...

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Za pomocą wyszukiwarki Google można dotrzeć do użytkowników internetu z całego świata, ale niekiedy pożądany jest efekt dokładnie odwrotny. Czasami wystarczy trafić tylko do lokalnych odbiorców, którzy znajdują się najbliżej konkretnej lokalizacji lub się do niej...