Zakupy z dzieckiem w galerii handlowej – o czym warto pamiętać

2022-11-10 | CIEKAWOSTKI

Dzieci lubią zakupy tak samo jak dorośli. Jednak każdy rodzic wie, że robienie zakupów z dzieckiem w galerii handlowej nie zawsze jest łatwe.
W tym artykule porozmawiamy o tym, co powinieneś wziąć pod uwagę wybierając się na zakupy z dziećmi.

Przed wyjściem na zakupy przygotuj listę zakupów, a następnie trzymaj się jej

Posiadanie listy pomoże Ci uniknąć zakupów pod wpływem impulsu i pozwoli Ci się skupić. Zwłaszcza jeśli masz dziecko, które prawdopodobnie będzie chciało mieć wszystko co ma w zasięgu wzroku, może być trudno powstrzymać je od zbierania każdej zabawki na półce.

Rób zakupy w krótszym czasie

Możesz chcieć spróbować szczęścia i zrobić wszystko za jednym zamachem. To oczywiście nie jest konieczne. Jeśli musisz kupić kilka rzeczy w różnych miejscach w obrębie tego samego centrum handlowego, to sensowne jest zaoszczędzenie czasu poprzez odwiedzenie ich pod rząd lub w kolejności. Jeśli jednak nie jest to możliwe ze względu na odległość między nimi (sklepy są od siebie oddalone), to spróbuj wybrać się o różnych porach dnia:

  • wczesnym rankiem – kiedy nie ma jeszcze wielu ludzi w centrum handlowym,
  • późnym wieczorem – gdy już nie ma wielu klientów w centrum handlowym.

Zabierz ze sobą przekąski i wodę

Zabranie przekąsek i napojów jest również koniecznością. Możesz je kupić w sklepach w centrum handlowym, ale lepiej, jeśli zabierzesz wszystko ze sobą. Jeśli Twoje dziecko będzie spragnione lub głodne podczas spaceru po centrum handlowym, będzie miało od razu coś do picia lub jedzenia bez robienia niepotrzebnego postoju w jakimś sklepie.

galeria handlowa

Pozwól dziecku samodzielnie wybrać rzeczy, które może kupić, ale nie wykraczaj poza ustalony na początku budżet

  • Zdecyduj, ile pieniędzy jesteś gotów wydać na siebie i dzieci w rodzinie: trudno będzie utrzymać je w budżecie, jeśli zobaczą coś, co im się podoba i chcą natychmiast kupić. Możesz również spisać wszystkie ich życzenia, abyś miał je gotowe, gdy nadejdzie czas zakupów!
  • Pozwól dziecku samodzielnie wybrać wszystkie zakupy, ale nie wykraczaj poza to, co wcześniej uzgodniło: nie pozwól mu kupić zbyt wielu rzeczy naraz! Robienie tego może sprawić, że wyda wszystkie swoje pieniądze na niepotrzebne rzeczy.

Uzgodnij z dzieckiem, że jeśli będzie się dobrze zachowywało i czekało podczas zakupów, to po zakończeniu zakupów kupisz mu coś specjalnego

Przed wejściem do centrum handlowego najlepiej uzgodnić z dzieckiem, że jeśli będzie się dobrze zachowywać i czekać podczas zakupów, to po ich zakończeniu kupicie mu coś specjalnego.
Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy pod ręką, aby pragnienia dziecka nie przekroczyły Twojego budżetu.

Jak widać, robienie zakupów w galerii handlowej z dzieckiem nie jest łatwe. Nie chodzi jednak tylko o wybór odpowiedniej pory na taką wyprawę. Ważne jest również uzbrojenie się w cierpliwość i wygospodarowanie dodatkowego czasu dla siebie i dziecka przed zakupami, aby wchodząc do sklepu czuć się pewnie, swobodnie i odpowiednio przygotowanym.

Może Cię również zainteresować: Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do naczyń

0 komentarzy

Polecamy również

Lustrzane godziny – tajemnicze zjawisko czasu

Lustrzane godziny – tajemnicze zjawisko czasu

Lustrzane godziny, fenomen który zyskał na popularności w erze cyfrowych zegarów, stanowi fascynujący temat dla wielu osób. Czy to zbieg okoliczności, czy może tajemniczy sygnał od wszechświata? W tym artykule przyjrzymy się głębiej temu zjawisku, jego różnym...

Co warto wiedzieć przed zakupem Maltańczyka – praktyczne porady

Co warto wiedzieć przed zakupem Maltańczyka – praktyczne porady

Maltańczyk, znany również jako Maltańczyk Biały, jest jedną z najbardziej cenionych ras psów ozdobnych. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup maltańczyka, ważne jest, aby dobrze poznać tę rasę. W tym artykule przyjrzymy się wadom i zaletom maltańczyków, aby pomóc Ci...