Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do naczyń

2022-11-4 | CIEKAWOSTKI, DOM

Zmywarki stają się podstawowym elementem wyposażenia kuchni w większości gospodarstw domowych. Mogą one znacznie ułatwić życie, zmniejszając ilość czasu spędzanego na ręcznym zmywaniu naczyń, pozwalają również zaoszczędzić wodę. Jednak, tak jak w przypadku każdego innego produktu, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz taki, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Istotne parametry urządzenia, które należy uwzględnić wybierając zmywarkę:

 • Pojemność
 • Wymiary
 • Klasa energetyczna
 • Cykle pracy
 • Funkcje
 • Wydajność
 • Hałas
 • Cena
 • Zużycie wod

Kup zmywarkę dostosowaną do swoich potrzeb i stylu życia

Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość urządzenia. Na rynku mamy dostępne dwie wersje: 45cm i 60cm. Jeśli brakuje Ci miejsca w kuchni, możesz rozważyć kompaktowy model, który zmieści się pod blatem. Urządzenia o szerokości 45 cm są optymalne dla 1 do 3 osób. Jeśli masz dużą rodzinę i lubisz gotować, wówczas warto kupić duże urządzenie o szerokości 60 cm. Jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające na umycie wszystkich naczyń w trakcie trwania jednego programu.

zakup zmywarki

Głośność urządzenia

Przy zakupie zmywarki warto zwrócić uwagę na hałas. Jeśli mamy osobną kuchnię nie będzie to stanowić problemu – najgłośniejsze urządzenia generują dźwięki o głośności ponad 50 dB. Jeśli jednak kuchnia jest otwarta na salon, może zacząć przeszkadzać. Najlepiej zdecydować się wtedy na modele, które emitują hałas nieprzekraczający 45 dB. Takie urządzenie może działać nawet w nocy, i nie będzie przeszkadzało domownikom.
Dobra wiadomość jest taka, że większość modeli jest obecnie dość cicha dzięki nowym technologiom, takim jak tłumiąca dźwięki izolacja wokół silnika i uszczelki drzwi, które zapobiegają wydostawaniu się dźwięku.

Koszt zmywarki

Koszt zmywarki różni się w zależności od marki, funkcji i wydajności energetycznej. Tańsze modele mogą być mniej wydajne, wymagać więcej konserwacji i nie działać tak długo. Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości, powinieneś rozważyć zapłacenie więcej na początku, ale potem zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższej perspektywie.
Po przejściu przez te wskazówki i przewodnik, powinieneś być w stanie podjąć świadomą decyzję przy zakupie zmywarki. Możesz również rozważyć wynajęcie eksperta, który pomoże Ci w zakupie lub instalacji nowego urządzenia, aby wszystko poszło gładko.

Może Cię również zainteresować: Meble outletowe – czy warto je kupić?

1 komentarz

 1. Jola

  Ja mam małe mieszkanko i mi najbardziej zależało na tym żeby zmywarka była cicha

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Jak wybrać idealną szklankę do whisky?

Jak wybrać idealną szklankę do whisky?

Szklanka do whisky to jedno z najważniejszych akcesoriów, w które powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik tego szlachetnego trunku. Wybór odpowiedniego naczynia pozwoli wydobyć z alkoholu pełnię doznań degustacyjnych. Właściwy kształt i materiał szklanki mają ogromny...

Skup aut w Bochni – Dlaczego warto wybrać się do lokalnego skupu?

Skup aut w Bochni – Dlaczego warto wybrać się do lokalnego skupu?

Decydując się na sprzedaż samochodu, stajemy przed ważnym wyborem: czy skorzystać z ogólnokrajowych sieci skupów aut czy może lepiej wybrać lokalnego dostawcę? Wybór ten może mieć istotny wpływ na przebieg transakcji i nasze zadowolenie z niej. W tym artykule...

Demistyfikacja filtracji wody: Poznaj prawdę i obalaj mity

Demistyfikacja filtracji wody: Poznaj prawdę i obalaj mity

Filtracja wody to proces, który odgrywa kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka i ochrony środowiska. W dzisiejszych czasach, ze względu na rosnące zanieczyszczenie wód oraz zwiększone zainteresowanie zdrowym trybem życia, coraz więcej osób decyduje się na stosowanie...