Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do naczyń

2022-11-4 | CIEKAWOSTKI, DOM

Zmywarki stają się podstawowym elementem wyposażenia kuchni w większości gospodarstw domowych. Mogą one znacznie ułatwić życie, zmniejszając ilość czasu spędzanego na ręcznym zmywaniu naczyń, pozwalają również zaoszczędzić wodę. Jednak, tak jak w przypadku każdego innego produktu, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz taki, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Istotne parametry urządzenia, które należy uwzględnić wybierając zmywarkę:

 • Pojemność
 • Wymiary
 • Klasa energetyczna
 • Cykle pracy
 • Funkcje
 • Wydajność
 • Hałas
 • Cena
 • Zużycie wod

Kup zmywarkę dostosowaną do swoich potrzeb i stylu życia

Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość urządzenia. Na rynku mamy dostępne dwie wersje: 45cm i 60cm. Jeśli brakuje Ci miejsca w kuchni, możesz rozważyć kompaktowy model, który zmieści się pod blatem. Urządzenia o szerokości 45 cm są optymalne dla 1 do 3 osób. Jeśli masz dużą rodzinę i lubisz gotować, wówczas warto kupić duże urządzenie o szerokości 60 cm. Jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające na umycie wszystkich naczyń w trakcie trwania jednego programu.

zakup zmywarki

Głośność urządzenia

Przy zakupie zmywarki warto zwrócić uwagę na hałas. Jeśli mamy osobną kuchnię nie będzie to stanowić problemu – najgłośniejsze urządzenia generują dźwięki o głośności ponad 50 dB. Jeśli jednak kuchnia jest otwarta na salon, może zacząć przeszkadzać. Najlepiej zdecydować się wtedy na modele, które emitują hałas nieprzekraczający 45 dB. Takie urządzenie może działać nawet w nocy, i nie będzie przeszkadzało domownikom.
Dobra wiadomość jest taka, że większość modeli jest obecnie dość cicha dzięki nowym technologiom, takim jak tłumiąca dźwięki izolacja wokół silnika i uszczelki drzwi, które zapobiegają wydostawaniu się dźwięku.

Koszt zmywarki

Koszt zmywarki różni się w zależności od marki, funkcji i wydajności energetycznej. Tańsze modele mogą być mniej wydajne, wymagać więcej konserwacji i nie działać tak długo. Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości, powinieneś rozważyć zapłacenie więcej na początku, ale potem zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższej perspektywie.
Po przejściu przez te wskazówki i przewodnik, powinieneś być w stanie podjąć świadomą decyzję przy zakupie zmywarki. Możesz również rozważyć wynajęcie eksperta, który pomoże Ci w zakupie lub instalacji nowego urządzenia, aby wszystko poszło gładko.

Może Cię również zainteresować: Meble outletowe – czy warto je kupić?

1 komentarz

 1. Jola

  Ja mam małe mieszkanko i mi najbardziej zależało na tym żeby zmywarka była cicha

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Rehabilitacja w przypadku bólu pleców i kręgosłupa

Rehabilitacja w przypadku bólu pleców i kręgosłupa

Ból pleców i kręgosłupa to częsty problem, który dotyka ludzi w różnym wieku i stylu życia. Wiele czynników może przyczynić się do bólu pleców, takich jak brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy, urazy, nieodpowiednia postawa ciała, czy też choroby....

Postaw na tanie i ekologiczne rozwiązanie!

Postaw na tanie i ekologiczne rozwiązanie!

Z pewnością wiele osób zastanawia się jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla ich potrzeb, jeśli chodzi o podgrzewanie wody. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i typów podgrzewaczy, jednak nowoczesne, ekologiczne i wydajne urządzenia stanowią szczególną...

Kiedy warto skorzystać z usług minikoparki?

Kiedy warto skorzystać z usług minikoparki?

Minikoparka  - jak sama jej nazwa wskazuje to mniejsza wersja koparki. Składa się głównie z  łyżki oraz napędu gąsienicowego, dzięki któremu może pracować w miejscach o trudnym podłożu. Możemy wyróżnić trzy rodzaje łyżek: zabierakowe, wygarniające i chwytakowe,...

Gdzie otworzyć salon fryzjerski? – na co warto zwrócić uwagę

Gdzie otworzyć salon fryzjerski? – na co warto zwrócić uwagę

Znalezienie odpowiedniego miejsca na salon fryzjerski jest bardzo istotne. Powinno być one łatwo dostępne, z odpowiednim parkingiem dla klientów. Pamiętaj również uwzględnić układ obiektu; czy ma wystarczająco dużo miejsca na krzesła i stacje do stylizacji oraz...