Jak oszczędzać wodę w domu? – kilka cennych wskazówek jak możesz obniżyć rachunki za wodę

2022-10-13 | CIEKAWOSTKI, DOM

Jak oszczędzać wodę w domu? – kilka wskazówek jak możesz obniżyć rachunki

Świat stoi w obliczu poważnego kryzysu wodnego. Woda jest jednym z najważniejszych zasobów na ziemi i zawsze jej potrzebujemy. Ale jak możemy oszczędzać wodę w domu? Oto kilka wskazówek jak możesz ograniczyć zużycie wody, a jednocześnie zadbać o środowisko i zaoszczędzić pieniądze.

Oszczędzaj wodę w łazience

• Używaj toalety z podwójnym spłukiwaniem. Pozwala ona na wybór ilości wody zużywanej podczas każdego spłukiwania – pełnego lub częściowego. Ten system może zaoszczędzić do 40 procent ilości wody zużywanej przez starą toaletę przy każdym spłukiwaniu, co oznacza mniej pieniędzy wydawanych na rachunki.
• Zakręć krany podczas mycia zębów lub golenia.
• Zapobiegaj przeciekom w zlewozmywakach i kranach, sprawdzając regularnie zużyte podkładki i uszczelki.

Zachowaj ostrożność podczas zmywania

• Korzystaj ze zmywarki, a nie ze zlewu. Jeśli masz zmywarkę, używaj jej! Oszczędza ona o wiele więcej wody niż jakakolwiek inna metoda zmywania
• Użyj odpowiedniej ilości wody-nie pozwól, by się rozlała! Kiedy spłukujesz coś przed umieszczeniem w zmywarce, użyj tylko tyle wody, aby pozbyć się wszelkich kawałków jedzenia pozostawionych na miejscu – jeśli coś jeszcze zostało po spłukaniu zimną wodą, spłucz ponownie ciepłą/gorącą, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Naprawiaj wszystkie przecieki, aby oszczędzać wodę

Najczęstszymi przyczynami przecieków są zużyte spryskiwacze i krany, rury, które zostały uszkodzone przez zamarzanie lub nadmierne ciśnienie, lub wadliwe systemy zraszaczy.

Nie napełniaj wanny zbyt wysoko

• Nie napełniaj wanny zbyt wysoko. Jeśli napełnisz wannę zbyt wysoko, woda wyleje się na podłogę podczas wchodzenia i wychodzenia z niej. Możesz mieć również problem z umyciem się, ponieważ nie będzie w niej wystarczająco dużo miejsca.

Nie myj samochodu rurą od węża

• Nie należy myć samochodu za pomocą rury z wężem. Umyj samochód używając wiadra z wodą i gąbki do czyszczenia powierzchni.

oszczędzanie wody

Zainstaluj pojemnik na wodę, aby oszczędzać wodę w ogrodzie

Zainstalowanie pojemnika na wodę w ogrodzie to również świetny sposób na oszczędzanie wody. Jeśli masz duży ogród, to możesz zainstalować pięć do sześciu pojemników o pojemności 200 litrów każdy i napełnić je wodą deszczową. Woda z tych pojemników może być wykorzystana do podlewania roślin.

Podlewaj ogród tylko w chłodnych porach dnia, aby ograniczyć parowanie i straty spowodowane kondensacją

Należy unikać podlewania ogrodu w najgorętszej części dnia, zmniejsza to ryzyko szybkiego odparowania wody. Pomaga również ograniczyć choroby grzybowe, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko zawilgocenia roślin, gdy jest ciepło i wilgotno.

Oszczędzanie wody to coś, co każdy może zrobić i nie wymaga to żadnego wymyślnego sprzętu ani drogich kosztów instalacji. Najlepszą częścią oszczędzania wody w domu jest to, że nie wymaga to wiele czasu ani wysiłku, ale będzie miało wpływ na Twoje miesięczne rachunki, jak również na środowisko wokół nas!

Może Cię również zainteresować: Meble outletowe – czy warto je kupić?

1 komentarz

  1. Mariusz

    U mnie zdecydowane oszczędności wody zmienił zakup zmywarki

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Jak wybrać idealną szklankę do whisky?

Jak wybrać idealną szklankę do whisky?

Szklanka do whisky to jedno z najważniejszych akcesoriów, w które powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik tego szlachetnego trunku. Wybór odpowiedniego naczynia pozwoli wydobyć z alkoholu pełnię doznań degustacyjnych. Właściwy kształt i materiał szklanki mają ogromny...

Skup aut w Bochni – Dlaczego warto wybrać się do lokalnego skupu?

Skup aut w Bochni – Dlaczego warto wybrać się do lokalnego skupu?

Decydując się na sprzedaż samochodu, stajemy przed ważnym wyborem: czy skorzystać z ogólnokrajowych sieci skupów aut czy może lepiej wybrać lokalnego dostawcę? Wybór ten może mieć istotny wpływ na przebieg transakcji i nasze zadowolenie z niej. W tym artykule...

Demistyfikacja filtracji wody: Poznaj prawdę i obalaj mity

Demistyfikacja filtracji wody: Poznaj prawdę i obalaj mity

Filtracja wody to proces, który odgrywa kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka i ochrony środowiska. W dzisiejszych czasach, ze względu na rosnące zanieczyszczenie wód oraz zwiększone zainteresowanie zdrowym trybem życia, coraz więcej osób decyduje się na stosowanie...